Sorular & Cevaplar  

  • Senscience’ı diğer saç bakımı hatlarından farklı kılan nedir?
  • Senscience, kuaföre mükemmel sonuçlarla lüks, sağlıklı saçlar elde etmesi için gerekli olan tüm şampuanları, saç bakım kremlerini, yoğun bakım işlemlerini, şekillendirme ve rötuş/bitirme ürünlerini sunan eksiksiz ve kompakt özel saç bakımı hattıdır.
  • Senscience ürün gamı; güçlü, seçkin, çekici deneyimi, ve en iyi performansı veren ürünlerle desteklenen güçlü bir teknoloji ve güçlü eğitim kavramı ile kendini diğer hatlardan farklı kılan en benzersiz ve özel imaja sahip ileri teknoloji ürün hattıdır.
  • Senscience ürünleri kolayca sınıflandırılabilir, bu özelliği hem kuaförler hem de müşteri için Senscience ürünlerinin kullanımının ve anlaşılmasının kolaylaşmasını sağlar
  • Ürünler konsantre midir?  

Senscience ürünlerinin hepsi son derece konsantre formüllere sahiptir.
Her zaman az miktarda ürün kullanın, gerekirse daha fazla kullanın.  

  • Renew Shine Serum (Canlandırıcı Parlaklık Serumu) ve True Hue (Saç Rengini Koruyucu Bakım İşlemi) içinde neden Vitalock-6 Complex yoktur? Bu durumda bu ürünlere Vitalock-6’nın diğer ürünlerde sağladığı faydaları hangi sağlayan alternatif birleşim/kompleks veya bileşen nedir?  

Renew Shine Serum ve True Hue anhidroz (su içermezler), silikon bazlı formüllerdir, Vitalock-6 Complex ile uyumlu değildirler çünkü Vitalock-6 içerisindeki bileşenlerin çoğunun içinde su vardır veya taşıyıcı görevi görür. Bu ürünlerin her ikisi de anhidroz/susuz silikon sistemleri ile uyumlu olan A, E Vitaminleri ve İpek Proteini içerir.

  • Tüm Senscience şampuanları, bakım kremleri, bakım işlemleri, şekillendirme ve rötuş/bitirme ürünleri açık kızıl dahil olmak üzere tüm boyalı saçlar için uygun mudur? Ürünlerden hiçbiri rengi attırmaz mı?

 

Senscience ürünleri her zaman boya işlemi yaptırmış müşterilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, yani boyalı saçlarda kullanılması güvenlidir.

Kimyasal bir işlemden sonra Refine Purifying Treatment (arındırıcı bakım işlemi) veya CPR’yi kullanmadan önce en az bir hafta beklenmesi tavsiye edilir. Bu, yoğun bir bakım işleminden önce permanın, gevşetici ya da boyanın saça tamamen oturmasını sağlar.

Bio-Structurer® nedir?

Bio-Structurer® (organik yapılandırıcı) , özellikle Senegal’de yetişen bir tip kırmızı deniz otunun (Rhodophycea) özüdür. Bio-Structurer® saçı korur ve üst deriyi pürüzsüzleştirir.

Ürünler hayvanlar üzerinde test edilir mi?
Hayır, Senscience ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez.  

  • Senscience tüm aile için kullanılabilir mi? Çocuklar için?

Evet, çocuklar dahil olmak üzere tüm aile bireyleri tarafından kullanılabilir. Fakat ürünler göz yakmayan ürün olmadığından bebeklerde kullanılması tavsiye edilmez.  

  • Senscience Şekillendirme & Rötuş/bitirme ürünleri her türlü kombinasyonda kullanılabilir mi?

Şekillendirme ve rötuş/bitirme ürünleri çok çeşitli kombinasyonlarda kullanılabilir. Bu kuaför için tam bir yaratıcılık özgürlüğü sunar.  

  • Şekillendirme & rötüş/bitirme ürünlerinin etki/tutuculuk faktörü nedir?
Ürün Etki
Revive Silk Styling Cream 1 en hafif
Volume Boost Styling Foam 2 hafif
Smooth Gelee Smoothing Gel 3 orta
Thermal Design Styling Spray 4 sağlam
Structure Foam Firm Hold Whip 4 sağlam
Synergel Intense Maximum Hold Gel 5 maksimum
Pliable Shine Pomade 3 orta
Designer Shaping Spray 3 orta
Silk Finish Firm Hold Spray 5 maksimum